k Google zwracają ogromną uwagę nie tylko na to, jak działa strona, czy ma dobre teksty oraz rzecz jasna na to ile dobrych linków posiada – ale także na budowę stron internetowych. Budowa, co to oznacza? Oznacza to oczywiście dobrą strukturę kodu. Pokazanie treści, odpowiednie nagłówki, zastosowanie czytelnych stylów, a przede wszystkim brak ukrywania jakichkolwiek elementów na stronie tylko po to żeby umieścić tam tekst z użytymi frazami kluczowymi. Nie ma drogi na skróty!
Czy budowa strony ma wpływ na jej pozycjonowanie?
Czy pozycjonując witryny internetowe warto zadbać o ich odpowiednią strukturę? Odpowiedź dobrego specjalisty od marketingu internetowego może być tylko jedna : zdecydowanie tak! Budowa strony ma wpływ na jej użyteczność, która to przekłada się na zadowolenie użytkowników i dłuższy czas spędzany na stronie internetowej. Budowa strony to także techniczne aspekty umieszczania na niej treści – struktura nagłówków, nasycenie słowami kluczowymi, umieszczenie słów kluczowych w artykule, generalnie wszystko to, co może mieć wpływ na sukces i co jest istotne z punktu widzenia tak zwanego technicznego SEO.
SEO? Pozycjonowanie stron? Poradnik wyjaśniający te pojęcia
W dzisiejszym praktycznym poradniku na temat pozycjonowania stron internetowych zastanowimy się nad tym, jak to możliwe, że można dziś spotkać firmy, które są na bardzo wiele fraz wysoko w wyszukiwarkach internetowych, zwłaszcza w Google. Otóż jest to możliwe dzięki stosowaniu wielu zaawansowanych algorytmów i odpowiednich strategii. Dzięki temu można wskazać takie działania, które będą efektywne nie tylko w krótkim terminie, ale zwłaszcza długoterminowo. To właśnie wieloletnie utrzymanie pozycji w TOP10 jest największym wyzwaniem dla pozycjonowania stron i to stanowi zdecydowanie największą przeszkodę dla wszystkich tych, którzy zajmują się tym zawodowo.