chnie znane „polskie” Google bomb pojawiło się na przełomie 2003 i 2004 roku i polegało na linkowaniu ze słowem kluczowym kretyn adresu do sejmowej strony internetowej polskiego posła Andrzeja Leppera, co w efekcie dało pojawianie się wspomnianej strony na czołowych miejscach w wynikach wyszukiwania w Google dla hasła „kretyn” (zwykle jako pierwszy wynik). Akcja ta zyskała wielu naśladowców i podobne zjawiska można było zaobserwować dla innych słów i wyrażeń.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Optymalizacja_dla_wyszukiwarek_internetowych
E-marketing, czyli promowanie się w internecie
Współcześnie internet jest jednym z najczęściej odwiedzanych przez użytkowników źródłem informacji na prawie każdy temat. W związku z tak dużą i ciągle rosnącą popularnością tego medium, internet stał się również miejscem autopromocji oraz autoprezentacji. Dzięki wszelkiego rodzaju stronom społecznościowym autopromocja siebie i swojej działalności jest ogólnodostępna, każda osoba posiadająca dostęp do internetu może skorzystać z tej metody prezentowania swojej działalności. Pozycjonowanie jest również jednym ze sposobów promowania się, wymaga jednak zatrudnienia specjalnej firmy oferującej taką usługę. W przeciwieństwie do pozycjonowania, autopromocja za pomocą dostępnych social mediów może być przeprowadzona samodzielnie, z mniejszym lub większym skutkiem.
(outbound marketing)
Inbound Marketing czyli tzw. „marketing przychodzący”, to strategia marketingu, polegająca na podejmowaniu odpowiednich działań, które umożliwią odbiorcom samodzielne odnalezienie nadawcy danego przekazu reklamowego.
Strategia inbound marketingu powstała w opozycji do tradycyjnych metod, bazujących na agresywnej formie reklamy, takiej jak spoty reklamowe, bilbordy czy wyskakujące okna (z ang. (outbound marketing). Jej celem jest zbudowanie świadomości marki oraz wypracowanie długotrwałej relacji z klientami, opartej na dwustronnym modelu komunikacji i zaangażowaniu obydwu stron.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Inbound_Marketing