klepom sprawia, że muszą one być należycie promowane, żeby internauci chcieli korzystać z takiej, a nie innej strony internetowej. Promocja stron internetowych różnych sklepów może polegać na dedykowaniu rabatów tym osobom, które chcą robić w nich zakupy. Ważne jest także pozycjonowanie takich stron internetowych przy wykorzystaniu odpowiednich słów kluczowych i dobrze opracowanych linków. Zdarza się także, że osoby odpowiedzialne za promowanie stron internetowych poświęconych różnym sklepom przygotowują reklamy telewizyjne im dedykowane.
Dlaczego warto zainwestować w marketing internetowy?
W tekście tym postaramy się odpowiedzieć na pytanie – dlaczego warto zainwestować w marketing internetowy? Co sprawia, że taka inwestycja może być opłacalna i z jakich powodów tak wiele osób w marketing internetowy inwestuje. Plusy inwestycji w marketing internetowy to przede wszystkim możliwość dotarcia do nowych czytelników, co ułatwia sprecyzowanie grupy docelowej. W dzisiejszych czasach można po prostu wybrać to do kogo ma trafić reklama i zdobyć klientów wyłącznie zainteresowanych naszymi usługami. To świetna informacja zarówno dla małych, jak i dla większych przedsiębiorstw. Warto zdawać sobie z tego sprawę!
Oprócz popularyzacji danej marki za pomocą
Oprócz popularyzacji danej marki za pomocą wirusowych działań marketingowych, istotnym zadaniem content marketingu jest optymalizacja stron firmowych pod kątem wyszukiwarek internetowych (SEO, Search Engine Optimization). Publikowanie atrakcyjnych, popularnych wśród internautów artykułów, sprzyja budowaniu linków prowadzących do danej strony, a tym samym, znacznie zwiększa jej wiarygodność i pozycję w wynikach wyszukiwania.
Content marketing jest jedną z głównych technik wykorzystywanych w tzw. Inbound Marketingu, czyli rodzaju marketingu internetowego, którego działania skoncentrowane są na byciu odnalezionym przez potencjalnych klientów, w przeciwieństwie do Outbound Marketingu, nakierowanym na aktywne poszukiwanie klienta. W tym kontekście marketing treści – jako strategię tworzenia treści pożądanych przez klientów – przeciwstawia się często tzw. marketingowi rozpraszającemu (ang. Interruption Marketing), czyli formom reklamy odwracającym uwagę i niepożądanym.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Content_marketing